Innowacyjny odkurzacz kuchenny kontra centralny odkurzacz

centralny odkurzacz

Kuchnia jest jednym z najczęściej użytkowanych miejsc w domu, nie jest więc niczym dziwnym, że czasami trudno jest utrzymać ją w idealnym porządku. Najtrudniejszym obszarem do utrzymania w czystości jest podłoga, ponieważ to na niej najczęściej lądują okruchy, drobiny jedzenia, kurz czy sierść zwierzaków. Wyciąganie co chwilę odkurzacza jest kłopotliwe, a zestaw zmiotka i szufelka nie zawsze pozwala na pozbycie się najdrobniejszych elementów.

Centralny odkurzacz – wady, zalety

Rozwiązaniem pomagającym utrzymać dom w czystości, na które coraz częściej decydują się klienci, jest centralny odkurzacz. Urządzenie to nie jest skomplikowane w użytkowaniu i składa się z kilku elementów: głównego zbiornika i systemu rur, które poprowadzone są do wielu miejsc w mieszkaniu i kończą otworem. Dzięki temu do wylotów wystarczy podłączyć rurę odkurzacza, która wciągnie wszystkie zabrudzenia w kilka minut.

Jakie są główne zalety podsiadania centralnego odkurzacza? Przede wszystkim minimalizuje on wydostawanie się kurzu, a także znacznie zmniejsza poziom hałasu. Co oprócz tego? Jest wydajny i bezproblemowy w użytkowaniu, ponieważ worek wymieniany jest tylko kilka razy w roku. A do tego nie wiąże się z koniecznością wyciągania go ze schowka.

Oczywiście rozwiązanie to ma nie tylko plusy. Jeśli chodzi o ciemne strony produktu, to z pewnością jest to problematyczna instalacja. Trwa ona dość długo, wymaga sporej ingerencji w wygląd domu i może przebiegać tylko pod okiem profesjonalistów. W dodatku, aby zamontować urządzenie, koniecznym jest posiadanie sporej przestrzeni , w której umieszczony będzie zbiornik. Drugi niewątpliwy minus to wysoka cena. Centralny odkurzacz kupić można w przedziale cenowym od 1500zł do nawet 10000zł. Wszystko zależy od jego zasięgu, ilości wylotów, a także jakości. Oprócz ceny urządzenia do kosztów doliczyć należy jego montaż (około 1000zł) oraz ewentualne elementy dodatkowe, takie jak rury czy automatyczna szufelka.

Alternatywa dla centralnego odkurzacza – Sweepovac odkurzacz kuchenny!

Na szczęście, dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek, stworzono alternatywę w postaci odkurzacza kuchennego, który montujemy w listwie meblowej i używać go możemy w dowolnym momencie, gdy zachodzi taka potrzeba. Jak to działa? Odkurzacz Sweepovac to innowacyjne urządzenie łączące w sobie zalety odkurzacza i szufelki. Wystarczy zamieść pod jego otwór wlotowy nagromadzone na podłodze śmieci, dotknąć przycisku uruchamiającego, aby zobaczyć jak śmieci zasysane są do środka. Kosztuje on o połowę mniej niż średniej jakości centralnego odkurzacza, dzięki czemu nie stanowi zbyt dużego obciążenia dla domowego budżetu. Oczywiście cena to nie wszystko. Jakie jeszcze są jego zalety? Przede wszystkim to, że jest stale na miejscu, więc nie trzeba trudzić się ciągłym jego wyjmowaniem. Poza tym jego instalacja jest dziecinnie prosta i można to zrobić samemu w domu, w zaledwie kilka minut.

Odkurzacz kuchenny Sweepovac to przede wszystkim wygoda i idealne rozwiązanie dla osób, które z różnych względów (finansowych, przestrzennych czy ideowych) nie chcą zdecydować się na użytkowanie centralnego odkurzacza. Poza tym wyróżnia je też ciekawy design, który dostosować można do wyglądu swojej kuchni, ponieważ występuje w wersji srebrnej, białej i czarnej. Odkurzacz kuchenny w takiej wersji świetnie sprawdzi się więc dla wszystkich, którzy marzą o lśniącej i czystej podłodze bez ogromnego wysiłku. Wybierz swój Sweepovac i ciesz się blaskiem swojej podłogi.