Czy montaż odkurzacza do kuchni Sweepovac jest trudny?

odkurzacz kuchenny

Jedną z zalet, która wyróżnia odkurzacz do kuchni Sweepovac od innych urządzeń sprzątających, takich jak odkurzacz centralny, jest fakt, że jego montaż i użytkowanie są dziecinnie proste. Wystarczy kilka minut i niewiele wysiłku żeby móc cieszyć się tym gadżetem w swoim domu.

Czego potrzebujesz, by zainstalować odkurzacz do kuchni Sweepovac?

Ilość i specyfika narzędzi potrzebnych do umiejscowienia sprzętu jest niezbyt wymagająca, dlatego każdy poradzi sobie z ich zorganizowaniem bez większego problemu. Jedyne czego potrzebujemy to:

  • Szablon zawarty w zestawie
  • Ołówek
  • Wycinarka
  • Śrubokręt wkrętach
  • Złącze 230V, do którego podłączony zostanie odkurzacz
  • Instrukcja

Wystarczy tylko kilka kroków…

Ponieważ Sweepovac to odkurzacz podszafkowy  jego umiejscawianie mogłoby wydawać się skomplikowane. Czy tak jest? Oczywiście, że nie! Nic bardziej mylnego! Jak widać powyżej potrzebnych jest tylko kilka narzędzi i dosłownie kilkanaście minut, aby cieszyć się jego posiadaniem we własnej kuchni!

Co trzeba zrobić?
1. Po pierwsze należy zdjąć listwę przypodłogową w meblach i w otworze umieścić odkurzacz (bez panelu przedniego).
2. Następnie wyciąć w niej odpowiedni otwór zgodnie ze wzorem i instrukcją, umieścić urządzenie, zamontować listwę i dokręcić przedni panel.
3. Kolejno zamontować worek i podłączyć kabel do gniazdka.

Trudne? Jak widać nie! A taki odkurzacz do kuchni to skarb, zwłaszcza dla młodych mam, których maluchy ciągle zrzuca na podłogę okruszki zjadanych ciasteczek albo właścicieli długowłosych czworonogów, które chcąc nie chcąc zostawiają po sobie „pamiątki”, w postaci sierści, na każdym kroku.

Jak używać odkurzacza do kuchni Sweepovac?

Co ważne nie tylko montaż, ale także codzienne używanie odkurzacza do kuchni Sweepovac jest niesamowicie proste. Wystarczy tylko zamieść okruszki, sierść czy kurz do otworu wlotowego urządzenia, a później dotknąć stopą lub szczotką przycisku włączającego. Odkurzacz natychmiast wciągnie zabrudzenia, ale aby nie zużywać nadmiernie prądu, podziała tylko 10 sekund po czym automatycznie się wyłączy. Jest to zabezpieczenie przed zbyt długim użytkowaniem, które mogłoby skutkować przegrzaniem silnika. Oczywiście po wyłączeniu można zastosować go ponownie, jeśli zajdzie taka potrzeba, ale zwykle moc sprzętu jest tak duża, że wystarczy jednokrotne użycie.

Odkurzacz do kuchni Sweepovac ratuje życie, zwłaszcza gdy niespodziewanie wpadają goście lub gdy nie mamy czasu lub ochoty wyciągać standardowego odkurzacza. Warto pomyśleć nad jego zakupem, bo tak mały gadżet może poprawić jakość codziennie wykonywanych obowiązków i nieco nas dzięki temu odciążyć.